Kümme päeva Plymouthis

Õpetaja Blanca Punt
Blogi
http://blancapunt.blogspot.com

28. septembrist kuni 8. oktoobrini viibisin Erasmus+KA1 õpirände projekti raames Suurbritannias Plymouthis. Kursus, millest osa võtsin, kestis 10 päeva ja kandis nimetust „New Approaches in Teaching Math“ ( „Uued lähenemisviisid matemaatika õpetamisel“). Kursuse programm oli tihe ja huvitav. Tutvusime Shanghai meetodiga ning külastasime ka Beechwoodi kooli, kus selle meetodi järgi lapsi õpetati. Kahel päeval tegelesime matemaatika õpetamisega klassiruumist väljas, nn õuesõppega. Programmi mahtus veel kahe väga erineva kooli külastus, Suurbritannia haridussüsteemi tutvustus, rahvuslik lõuna, ühendkuningriigis õpetamise praktika jagamine ning kursusel osalejate ettekannete kuulamine. Ettekanded olid oma kooli ja maad tutvustavad, samuti tutvustati lühidalt oma maa haridussüsteemi. Kursuse viimasel päeval jõudsime veel külastada imekaunist väikelinna Dartmouthi.

Meie kursuse grupis oli ainult 7 liiget: kolm portugallast, kaks horvaati, üks sakslane ja üks eestlane ehk mina. See aga tähendas, et kõik need päevad olid täis tihedat suhtlemist, grupitööd ja keeleõpet. Minu jaoks oli Inglismaal veedetud aeg paras elukool ja enese proovilepanek, sest minu inglise keele oskus on nõrk, kuigi enne reisi tegelesin aktiivselt keeleõppega. Ometi võin enda üle uhke olla, sest kursus sai läbitud ja ka igapäevaelus sain hakkama. Unustasin mõneks ajaks eestlase tagasihoidlikkuse ja lähtusin oma vajadustest, st kui oli tarvis küsida näiteks teed või mingit muud abi, siis tegin seda vaatamata oma kesisele inglise keelele ning pean tõdema, et inimesed olid väga sõbralikud ja vastutulelikud. Peale inglise keele sain praktiseerida veidi ka saksa keelt ning vene keelt. Nii et keeleõppe seisukohalt väga kordaläinud õpiränne.

Plymouth, kus kursus toimus, on 260 000 elanikuga linn Inglismaa lõunarannikul, Londonist 310 km kaugusel. See on väga kaunis, paljude parkide ja haljasaladega ookeanilinn. Seal on elav rannapiirkond, mis on täis vaatamisväärsusi: maailmas kuulus Plymouth Hoe,  mille keskosas asub 72 m kõrgune Smeatoni torn, džinni pruulikoda Plymouth Gin, National Marine Aquarium, City museum and Art gallery, Royal William Yard, mis on Suurbritannias üks olulisemaid ajalooliste sõjaväehoonete rühmi. Linna kliima on mõjutatud soojast merest ning temperatuurid on seetõttu keskmisest kõrgemad. Ka meie saime tunda veel suvesooja, sest temperatuur oli valdavalt 18-20 kraadi. Kõike nähtut ja kogetut on raske kirjeldada, aga kui avaneks võimalus, siis kindlasti külastaksin veel kunagi Plymouthi.

Kümme päeva Plymouthis