Külas käis Jaak Urmet ehk Wimberg

Wimberg

Sel sügisel käivitus projekt „Kohtumine kirjanduslikul ristteel“, mis toob kirjanikke õpilastega kohtuma. 7. detsembril tuli Võru Kreutzwaldi Kooli 8.-9. klassidega kohtuma Jaak Urmet. Algusüllatusena nägime filmiklippi „Poisid köögis“, kus kooli õppeköögis tegid Wimbergi luuletuste järgi süüa 9.b klassi poisid.

Edasi sai sõna kirjanik. Ta ei rääkinud oma raamatutest, vaid inimkonna vajadusest loomingu järele, kuidas see on aegade jooksul muutunud. Ta tõi näiteid nii kirjandusest, kunstist kui ka muusikast. Tema arutlus oli emotsionaalne, suhtlemine teismelistest publikuga oli kaasahaarav, mõtlemapanev. Jaak Urmet tõestas, et kirjanike mustvalgete õpikufotode taga on peidus värvikad ja säravad isiksused. Tema esinemine oli selle parimaks näiteks.

Meie inimesed Eesti Rahva Muuseumis
17.01.2018
Kooli personal käis 4. jaanuaril Tartus Eesti Rahva Muuseumis. Pilt tehtud maailma ühe suurima Eesti lipu juures.
Eelkool
16.01.2018
Ootame oma eelkooli neid lapsi, kes sügisel alustavad kooliteed Võru Kreutzwaldi Koolis. Esimene kogunemine 7. veebr 2018 kell 13.30 kooli aulas.… Loe edasi
Eesti koolilaste metsapostkaart 2017