Külas käis Jaak Urmet ehk Wimberg

Wimberg

Sel sügisel käivitus projekt „Kohtumine kirjanduslikul ristteel“, mis toob kirjanikke õpilastega kohtuma. 7. detsembril tuli Võru Kreutzwaldi Kooli 8.-9. klassidega kohtuma Jaak Urmet. Algusüllatusena nägime filmiklippi „Poisid köögis“, kus kooli õppeköögis tegid Wimbergi luuletuste järgi süüa 9.b klassi poisid.

Edasi sai sõna kirjanik. Ta ei rääkinud oma raamatutest, vaid inimkonna vajadusest loomingu järele, kuidas see on aegade jooksul muutunud. Ta tõi näiteid nii kirjandusest, kunstist kui ka muusikast. Tema arutlus oli emotsionaalne, suhtlemine teismelistest publikuga oli kaasahaarav, mõtlemapanev. Jaak Urmet tõestas, et kirjanike mustvalgete õpikufotode taga on peidus värvikad ja säravad isiksused. Tema esinemine oli selle parimaks näiteks.

Võru Kreutzwaldi Kooli spordipäeva tulemused
20.09.2018
Võru Kreutzwaldi Kooli spordipäeva tulemused 19.09.18 orienteerumine Kubijal Klass Võistkonna nimi lõppaeg punkte         4.… Loe edasi
Meie kooli edulugu pälvis eripreemia
18.09.2018
Võru Kreutzwaldi Kool osales EDU EXEX haridustehnoloogia konverentsil oma edulooga ning pälvis eripreemia.
Liikuma Kutsuv Kool
18.09.2018
Liikuma Kutsuvate Koolide kümme pilootkooli said 13. ja 14. septembril Käärikul toimunud sügisseminaril kätte uhiuued hõbedased seinatahvlid! Anna… Loe edasi