Võru Kreutzwaldi Kool väärtustab head õppe- ja töökeskkonda

Autor Urmas Ott (artikkel ilmub veebruarikuu Võru Linna Lehes).

Võru Kreutzwaldi Kooli õppetöö toimub 2014. aastal renoveeritud koolimajas. Me oleme väga rõõmsad, et saame sellistes heades tingimustes õppida, õpetada, töötada. Samas aga vajab iga maja mõne aja tagant hoolitsust ehk remonti või täiustamist. Ükski maja ei saa kunagi täiesti valmis nagu Tallinna linngi.

Võru Kreutzwaldi Kooli nimelises asutuses toimub töö teist õppeaastat. Usinate õpilaste ja õpetajate kõrval on väga tulemuslikult tegutsenud ka meie kooli majandusjuhataja Argo Mõttus. Kahe aasta jooksul on tänu tema eestvedamisele paranenud koolilaste õpitingimused kui ka personali töötingimused.

Eelmise aasta lõpus paigaldati kooli söökla ja võimla seintele ning lakke heli summutavad plaadid, mis vähendasid heli tagasipeegeldumist, tänu sellele on nendes ruumides kaja tunduvalt vähem. Nüüd saavad kehalise kasvatuse õpetajad võimlat ka tundide läbiviimiseks kasutada ilma oma häälepaeltele liiga tegemata.

Selle aasta algul sai ka B-korpuse alglasside koridor heli probleemidele lahenduse. Sealses koridoris muutus heli sedavõrd valjuks, et seal oli raske nii õpilastel kui õpetajatel viibida. Lahenduseks oli koridori ripplae paigaldus, mille eesmärk oli summutada heli. Lisaks paigaldati seintele siinid, kuhu on võimalik riputada erinevaid sisekujunduselemente. Praegusel momendil on nendele paigaldatud erinevat värvi kangaribad, mis summutavad koridoris heli ja loovad ka mõnusa hubasuse.

Töötajate olukord paranes aasta algul tänu uutele ergonoomilistele töötoolidele. Nüüd ei tohiks ühelgi õpetajal tekkida terviseprobleeme kehvade istumistingimuste pärast.

Kui majandusjuhataja hoolitseb selle eest, et keskkond vastaks nõutud parameetritele ja nõuetele, siis kunstiõpetuse õpetaja hoolitseb hubasuse  ja ilu eest. Tänu Aire Perkile said eelmise aasta jõuludeks koolimaja aknad ja ka koridori seinad  imekaunilt ning ühtemoodi kaunistatud. Õppeaasta jooksul on meie erinevatel koridoridel üleval õpilaste kunstiteosed ning vastavalt sündmusele ja aastaajale võib näha kunstiõpetaja kaunistusi koolimajas.

Kahe aasta jooksul on suurt tähelepanu saanud ka IT. Sellel õppeaastal õnnestus ühes B-korpuse arvutiklassis vanad arvutid vahetada uuemate vastu. Õpetajatelgi on õnnestunud oma vanad ja väsinud arvutid uuemate vastu välja vahetada. Õpetajate tuppa muretseti uus ja kaasaegne printer.

Loodetavasti juba sellel õppeaastal uuendatakse meie kooli kohtvõrk, töötatakse välja kohtvõrgu autentimise ja turvalahendused ning lähitulevikus võime rõõmu tunda kaasaegsetest tehnikavahenditest. Seda aitab ellu viia „Üldhariduskoolide digitaristu kaasajastamise programm“.